طی مراسمی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، از میان 300شهرک صنعتی فعال در کشور، اشترجان اصفهان به عنوان واحد نمونه کشور معرفی شد. به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، خدامراد احمدی - رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، در مراسمی که به همین منظور برگزار شده بود، افزود: شهرک صنعتی اشترجان یکی از قدیمی ترین شهرك های صنعتی كشور بوده که رویکردهای نوین مدیریتی و استفاده از متدهای روز دنیا توسط هیات امنای این شهرك، مهمترین دلیل انتخاب آن به عنوان شهرك صنعتی نمونه كشور به شمار می رود.

 وی گفت: طی سالهای گذشته بخش خصوصی و هیات امنای این شهرک بیشترین نقش را درمدیریت و ساماندهی امور داشته اند و همین موضوع نشان می دهد که واگذاری بسیاری از فعالیت های مرتبط با مدیریت شهرک های صنعتی به بخش خصوصی می تواند بسیاری از دغدغه های دولت در حوزه مشارکت بخش خصوصی و واگذاری فعالیت ها به آنان را برطرف کند. او با اشاره به اولویت نوسازی واحدهای و اختصاص سهمیه ویژه برای شهرك صنعتی اشترجان ادامه داد: در تلاش هستیم تدابیری اتخاذ کنیم تا بهره 14 درصدی كه از واحدهای تولیدی در اقساط زمین گرفته می شد، توسط شركت شهرك های صنعتی استان اصفهان مطالبه نشود و بستر لازم برای توسعه تولید فراهم شود.

محمد امین توکل - رئیس هیات امنای شهرک صنعتی اشترجان اصفهان، نیز با اشاره به اقدامات گسترده صورت گرفته در این مجموعه اعلام کرد: طی سالهای اخیر فعالیت های زیربنایی عمده ای در راستای استقرار واحدهای تولیدی در این شهرک صورت گرفته که از آن جمله می توان به تقویت شبکه برق، روشنایی، آسفالت و جدول گذاری معابر، فضای سبز، تامین آب شرب و صنعتی، ایجاد شبکه پیشرفته فاضلاب و توسعه آی تی اشاره کرد. وی با بیان اینکه مرکز پایش فعالیت های زیست محیطی نیز در این شهرک راه اندازی شده است، افزود: هدف از راه اندازی این مرکز ارائه مشاوره به صنایع مستقر در این شهرک بوده و با توجه به اینکه موضوع محیط زیست نباید به عنوان یک ابزار در اختیار دیگران قرار گیرد، در تلاش هستیم تا حفظ محیط زیست را به سرلوحه کار خود قرار دهیم. وی با بیان اینکه تاکنون 12هزار موقعیت شغلی در این شهرک ایجاد شده و مساحت آن به حدود 410 هکتار رسیده است، افزود: هم اکنون در این شهرک قریب به 230 واحد صنعتی در زمینه های مختلف تولیدی نظیر صنایع ریخته گری، شیمیایی، پلاستیک و لاستیک، برق و الکترونیک، کانی غیرفلزی، تراشکاری، ماشین سازی، قطعه سازی، نساجی و ریسندگی، فورج، عملیات حرارتی، نورد، سلولزی و دیگر رشته های صنعتی فعالیت دارند. وی ساختار هیئت امنا، امکانات زیر بنایی، موقعیت جغرافیایی و حضور واحدهای موفق و توانمندی های بالای آنان را عمده ترین عوامل پیشرفت این شهرک صنعتی دانست و افزود: در حال حاضر مشکلات دیگری همچون بهبود وضعیت مبلمان شهری و ایجاد دیگر زیرساخت های مدرن در این شهرک وجود دارد که انتظار می رود با مساعدت دستگاههای اجرایی ذی ربط برطرف شود. وی با اشاره به تلاش ها و پیگیری های مستمر هات امنای این شهرک صنعتی گفت: درخواست فعالان شهرک صنعتی اشترجان از مسوولان این است که در راستای اجرای اصل 44، اداره شهرک هایی که بیش از 70 درصد از واحدهای آن به بهره برداری رسیده اند را به خود هیئت امنا واگذار کنند. شهرک صنعتی اشترجان در 35 کیلومتری جنوب غربی استان اصفهان و در شاهراه ارتباطی اصفهان ذوب آهن شهرکرد واقع شده است.

اخبار سازمان صنایع کوچک

خبرخوان یافت نشد

آمار بازدید

امروزامروز36
دیروزدیروز79
این هفتهاین هفته83
این ماهاین ماه627
همه روزهاهمه روزها223592

اطلاعات تماس

  • آدرس : اصفهان، اتوبان ذوب آهن، جاده سیمان سپاهان، شهرک صنعتی اشترجان، خیابان ششم، ساختمان شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشترجان
  • تلفن :  4-37608933-031
  • فکس : 37582464-031

فرم تماس